18 komentárov

 1. Andrea Weigelová
  Andrea Weigelová at |

  Ďakujem za tento zoznam 🙂 rada by som tiež odporúčala krásnu knihu – Muž, který chtěl být šťastný, napísal ju Laurent Gounelle a je to ľahšie čítanie aj pre tých, čo bežne po knihe nesiahnu. Je to inšpiratívny a silno motivačný príbeh o mužovi, ktorý navštívil múdreho liečiteľa. Nielenže mám po tejto knihe väčšiu chuť niečo v živote dokázať, ale aj začínam chápať, prečo sa ľudia správajú tak, ako sa správajú.

  Reply
 2. Janka Mikulová
  Janka Mikulová at |

  R. Kiyosaki: Podnikanie 21. storočia
  R. Kiyosaki+D. Trump: Midasov Dotyk
  R. Shemin: Ako to, že ten idiot je bohatý a ja nie?
  E.Ludbrook: 100% istota. 100% úspech
  C. Gallo: Tajemství skvľých prezentací Steva Jobse
  K. Zacharová: Ako dostať od života čo chceme
  🙂

  Reply
 3. Tomáš Dovala
  Tomáš Dovala at |

  Ahoj Martin, v prvom rade ti chcem poďakovať za tvoje typy (hlavne na učenie cudzích jazykov) pomohli mi pri učený aj príprave na maturitu. Popravde, neprečítal som veľa kníh o osobnom rozvoji alebo, ako zbohatnúť a biť úspešný. Preto odporúčam iba jednu knihu Biblia. Pretože táto kniha zmenila môj život, pretože nie je o tom ako máme biť úspešný a bohatý, pretože nehovorí o bohatstve ktoré sa raz pominie a ľudskej múdrosti. Hovorí Boží odkaz každému s nás a hovorí do života každého človeka, stačí len počúvať. „Počiatkom múdrosti je bázeň pred Hospodinom, a poznať Najsvätejšieho je rozumnosť.“ Príslovia 9: 10

  Reply
 4. stefan
  stefan at |

  1) Biblia (viac autorov) 2) Made to stick (bratia Heathovci) 3) Trenink mozku (Tony Buzan)
  Dalej skvele su vsetky knihy z edicie tatra banky a aj dalsie Buzanove bestsellery.

  Reply
 5. Milos
  Milos at |

  Jedna najdôležitejšia a stále najprekladanejšia kniha mi tu chýba. „Čo človeku pomôže keď by aj celý svet získal a stratil by dušu.“ Najmúdrejšia a veľmi bohatá osoba – sám kráľ Šalamún povedal: počiatkom múdrosti je poznanie Boha. Viac Šalamúnových výrokov a o poznaní tvorcu vesmíru sa dá dočítať v Biblii – knihe kníh. Teraz ľahko dostupná už aj free v MP3:
  http://www.faithcomesbyhearing.com/

  Reply
 6. jana
  jana at |

  Moja oblubena kniha je bohaty otec chudobny otec hoci som spociatku mala misung v hlave co po mne chce tato kniha no pochopila som ju az po docitani celej knihy

  Reply
 7. Jozef N.
  Jozef N. at |

  Slovak zijuci v zahranici.

  1. Biblia – tato kniha obsahuje vsetko potrebne na rozvoj po kazdej stranke (ale treba citat v celom kontexte a duchovne bez mikulaseneckeho panbickarstva,vsetky denominacie a mnoho spolkov mimo nevedia ani zaklady citat v pravde)

  Knihy Anthonyho Robbinsa su poucne.

  Reply
 8. Adam
  Adam at |

  ja osobne by som odporucil Thomasa Havenera a knihu Viem co si myslis, je to skor zamerane na sugesciu a myslienkove pochody ale zlepsi to komunikaciu s okolim, motivaciu a hlavne sustredenie, fakt super kniha 🙂

  Reply
 9. -eva
  -eva at |

  Na prvom mieste je u mňa nesporne – Biblia.Mám rada knihy od Dale Carnegiho – Ako sa zbaviť starosti a začať žiť a druhá – Ako získavať priatelov a pôsobiť na ludí.Ďalšia kniha ktorá ma hodne ovplyvnila je od Davida Klaina alebo tak nejak sa píše – darovala som ju z vďaky pani ktorá mi velmi pomohla tak píšem ako si ho pametám.Má názov – Poznaj svého andela. Bola v češtine. Odporučila mi ju pani ktorá bola v podobnej situácii ako ja a podržala ju ked to potrebovala.Neviem či dá druhému to čo mne, lebo som bola v situácii že dieťa ktoré som velmi lúbila sa trápilo a bola som zúfala že sa mu nedá pomôcť.Z týchto horeuvedených kníh ma zaujala kniha – Jak delat to co Vás baví a dostat za to zaplaceno. Už som sa do nej pustila.Vďaka za dobré typi na čítanie.

  Reply
 10. Jana Ozaniaková
  Jana Ozaniaková at |

  Odporúčam knihu Matthieu Ricard Kniha o šťastí

  Reply
 11. ingrid.kucerova@gmail.com
  ingrid.kucerova@gmail.com at |

  Odporucam motivacne a zaroven pracove knihy Emocny labyrint od Orvinskeho,A pracovnu knihu Usmej se dokud neni pozde od Lazareva.Taktiez mi pri postupe velmi pomohla Psychokybernetika od Matza.Ingrid

  Reply
  1. ingrid.kucerova@gmail.com
   ingrid.kucerova@gmail.com at |

   Pomylila som sa,autorom Usmej se dokud neni pozde je Svijaš.A este by som doplnila 2 uzasne knizky,ktore tiez vrelo odporucam.Su to knihy:Navod na štastie od Rimy Rudnerovej, Ako byt bohatý,zbierka mudrostí najvacsich myslitelov sveta a samozrejme Myslenim k bohatství od Napoleona Hilla.Vášnivá čitatelka Ingrid

   Reply
 12. Mária
  Mária at |

  Ďakujem za zaujímavý mail a tipy na motivačnú literatúru. Niektoré som už čítala. Ako prvé som čítala knihu Dr. Josepha Murphyho: Moc nášho podvedomia a potom viaceré jeho knihy. Určite si prečítam aj i ďalšie z uvedených kníh. Ešte raz vďaka.

  Reply
 13. Paťo
  Paťo at |

  Knihy, ktoré ma doteraz ovplyvnili asi najviac:

  Robin Sharma: Mních, ktorý predal svoje Ferrari
  Anthony Robbins: Prebuďte svoju vnútornú silu
  Sun-c‘: Umenie vojny
  John C. Maxwell, Jim Dornan: Jak se stát vlivnou osobností

  Z „motivátorov“ a osobností mi najviac pomohli Matthieu Ricard a Elliott Hulse.

  Reply
 14. Godseeker
  Godseeker at |

  Sväté Písmo – Jozue, Viktor Frankl – Napriek všetkému povedať životu áno, Gordon Dalbey – Healing the masculine soul.

  Reply
 15. anela
  anela at |

  Inspirujuca kniha je Nenasilna komunikacia od M.B.Rosenberga. Tato kniha prinasa nielen pomocku na efektivnu a hladku komunikaciu, co sa tyka konfliktov, navod win-win situaciu, ale aj urcite duchovne posolstvo.
  Cielom komunikacie sa ukazuje byt prijatie a pochopenie seba a ostatnych.
  Velmi vzacne myslienky.

  Reply
 16. Marco.294
  Marco.294 at |

  Podľa mňa je toto najlepší článok na blogu! ďakujem zaň. Som vášnivý čitateľ a keď zdieľajú tipy úspešní ľudia je to inšpirujúce a obohacujúce hlavne.! Už som si stihol nakúpiť knihy tu uvedené a neľutujem!

  Bol by som vďačný(nielen ja) za 2.diel od ďalších ambicióznych ľudí.

  Veľká vďaka Maťo.
  Marco.294 nedavno vyslany…5 odskúšaných tipov ako úspešne a efektívne zvládnuť stresy spôsobené školouMy Profile

  Reply
 17. Maťa K.
  Maťa K. at |

  Ahoj,veľmi oneskorená reakcia…po x rokoch od prvej recenzie.
  Ja mám na stole knihu od Petra Sasína Triumf,to už čítal skoro každý,aj Banášov Velestúr je super.Kopřivovci napísali Respektovat a být respektován,je inšpiratívna nie len pre tých,ktorí majú deti.Hovory s bbohom sú aj načítané,čo je praktické v aute.Vydavateľstvo Portál vydalo x zaujímavých kníh.A Rudolf Steiner má alternatívno pedagogické knihy.

  Reply

Pridaj Komentár

CommentLuv badge